Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zakończył rekrutację mającą na celu pozyskanie i zachęcenie uczniów szkół podstawowych ( klasy 4-8) z terenu całej gminy do aktywności w Wolontariacie, działającym przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Czarnej Dąbrówce

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto ludzi o wielkich sercach otwartych na los drugiego człowieka. Klub Wolontariatu w działający przy GOPS w Czarnej Dąbrówce zrzesza 20 młodych pomagaczy.

Wolontariusze z Klubu Wolontariatu Czarna Dąbrówka w dniach 2-3 grudnia 2017 wzięli udział w organizowanej przez Banki Żywności - Świątecznej Zbiórce Żywności. Z uśmiechami na twarzy w czapkach mikołajów zachęcali kupujących do wsparcia akcji.

W ramach projektu wkrętak czyli wkręć siebie w innych animowanie dofinansowanego ze środków Programu "Działaj Lokalnie X" Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Bytowie 15 wolontariuszy z naszej gminy spotkało się w Mikorowie na nocnym szkoleniu.

Wolontariusze z Klubu Wolontariatu działającego przy GOPS rozpoczęli realizację projektu profilaktycznego i zorganizowali turniej sportowy. Dziewczyny wzięły udział w godzinnych zumbowych tańcach animacyjnych, chłopcy rozegrali turniej piłkarski.

Wolontariusze z Klubu Wolontariatu Czarna Dąbrówka oraz wolontariusze z ZS w Nożynie w dniach 31 marzec – 1,  2kwiecień 2017 wzięli udział w organizowanej przez Banki Żywności - Wielkanocnej Zbiórce Żywności.